Мукачівський будинок шкорів. БШ
Мукачівський БШ
  • Мукачівський БШ
Мукачівський будинок шкорів
МЦДЮТ » Студія ведучих радіо та телебачення "Овація"


Календар подій

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Голосування

Популярне

Ми в соціальних мережах

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Студія ведучих радіо та телебачення "Овація"

Керівник гуртка  - Пенська Галина Яківна

 

 

 

У роботі  Будинку школярів важливе місце займає живе слово на сцені. Робота над мовою, над проблемами мовлення існує в різних формах. Зміст роботи гуртка полягає в творчому процесі словесної дії, техніці мовлення, питаннях дикції, голосу, вимови.
Мова на сцені завжди займала і займає особливе місце в характеристиці того чи іншого стилю дикторського виконання. Увага до змісту сценічної мови, передача відтінків думки і почуттів до яскравої емоціональної виразності слова є одною із самих важливих засобів роботи ведучих на сцені.
Метою гуртка є формування компетентності  у процесі роботи над мовним апаратом, щоб  слово набуло вірного звучання, дія відповідала всім вимогам та законам сценічної культури.
Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:
1. Пізнавальної, що забезпечує оволодіння основами техніки сценічного мовлення, поняттями дикції, орфоепії, мелодики мови;
2. Творчої, що забезпечує розвиток виконавської майстерності, вирішення творчих завдань;  формування дикторських, ритмічних, акторських здібностей музично-естетичного смаку; розуміння і сприйняття високохудожнього  сценічного мистецтва всіх жанрів; потреби особистості у творчій реалізації.
3. Соціальної, що передбачає  виховання любові до рідної мови, розуміння важливості, розуміння сприйняття і наслідування національних традицій в українській сценічній культурі;  навичок професійного партнерства.
Наповнюваність групи  8-12 дітей. В гурток приймаються діти та молодь, які виявляють бажання до занять мистецтвом конферансу і виявили здібності мінімального рівня. Прийом здійснюється за результатами прослуховування: дикція (читка з листа та напам’ять віршованого тексту), ритмічного (проплескати в долоні,  заданий ритм), емоційно-образного (емоційні реакції на почуту пісню, мелодію). Форма організації занять – групові та індивідуальні, згідно Положення про проведення індивідуальних занять, зведених репетицій та концертних виступів.
Робота в гуртку на  початковому рівні полягає в роботі над  мовним апаратом та розкриттям можливостей сценічної дії дитини. На заняттях практикуються артикуляційні вправи, вправи на розвиток уваги, уяви, фантазії, акторський тренінг з сценічної дії, ознайомлення з елементами грамотного володіння сценічною мовою.

Вихованці гуртка є постійними ведучими концертних програм Будинку школярів: «Країна дитячих мрій», «Повір у себе», 8 Березня, «Дитинство в сонячних долонях», Свято меду та багато інших.